O nas

Poznaj naszą historię

Zdjęcie zakładu.

Gdybyśmy chcieli prześledzić wszystkie czynniki, które doprowadziły do powstania firmy Crusil Sp. z o.o., musielibyśmy cofnąć się aż o około dwieście milionów lat, do drugiego okresu ery mezozoicznej.

To właśnie w tym czasie organizmy zasiedlające pokrywające tereny dzisiejszej Polski płytkie morza jurajskie stworzyły podwaliny pod unikalne w skali kontynentu złoże, które pozostaje dla nas źródłem nieustającej inspiracji.

Chalcedonit to wysoce reaktywna krzemionka o dużej powierzchni właściwej, znajdująca zastosowanie m.in.: w filtracji wody i budownictwie.

Samo złoże to jednak nie wszystko: to wiedza wsparta przez odpowiednią technologię pozwalają na wykorzystanie tego wyjątkowego materiału do stworzenia produktów, które są w stanie sprostać wymaganiom naszych klientów.

Jako jedyna firma w Europie prowadzimy wydobycie i przerób chalcedonitu.

Nasze portfolio składa się z trzech głównych linii produktowych, odpowiadających obszarom działalności takim, jak budownictwo i chemia budowlana, systemy tarasowe oraz uzdatnianie wody.

Szczególne właściwości fizykochemiczne chalcedonitu są spoiwem łączącym wszystkie te obszary.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów z działu badawczo-rozwojowego jesteśmy w stanie stale rozwijać receptury produktów, dbając o ich najwyższą jakość.

Doskonalenie metod produkcji pozwala nam oferować państwu unikalną wartość.